WAKACJE W GMINIE

Podczas każdych wakacji ogromna ilość dzieci pozostaje w miejscu zamieszkania spędzając wolny czas najczęściej na własnym podwórku. Przede wszystkim do nich skierowana jest akcja "Wakacje 2008" organizowana przez Mieroszowskie Centrum Kultury. W tym roku akcję wyraźnie podzielono na blok kulturalno-rekreacyjny i sportowy. Zajęcia zorganizowane zostały w siedzibie Mieroszowskiego Centrum Kultury przy ulicy Żeromskiego 28, w nowo wyremontowanej sali sportowej przy ulicy Sportowej 4 oraz w filiach Biblioteki Publicznej w Sokołowsku i Unisławiu Śląskim. W zajęciach uczestniczyć mogą wyłącznie dzieci w wieku szkolnym za zgodą rodziców.

Mieroszów, ul. Żeromskiego 28

Zajęcia prowadzone w budynku MCK to przede wszystkim warsztaty plastyczne, które odbywają się w każdym tygodniu od wtorku do czwartku, w godzinach od 10.00 - 14.00, a prowadzi je instruktor Wanda Bil. Z pośród zrealizowanych prac najlepsze będą prezentowane na wystawie, która zorganizowana zostanie pod koniec sierpnia. W piątki od 15.00 do 18.00 odbywają się zajęcia sekcji muzycznej prowadzonej przez Andrzeja Migdalskiego. Od poniedziałku do środy, w godzinach od 10.00 do 14.00 odbywają się również zajęcia rekreacyjne w Bibliotece Publicznej w Mieroszowie prowadzone przez pracowników biblioteki.

Mieroszów, Sportowa 4

Cztery razy w tygodniu odbywają się zajęcia sportowe prowadzone w godzinach od 11.00 - 13.00 przez Dariusza Turkowicza. We wtorki odbywają się zajęcia i turnieje wewnętrzne tenisa stołowego, w środy - siatkówka, w czwartki - piłka nożna, a w piątki - nauka strzelania. Nowością w ofercie Mieroszowskiego Centrum Kultury są zajęcia z Jogi, które zaplanowano na sierpień.

Sokołowsko, biblioteka

Od wtorku do piątku w filii biblioteki publicznej, w godzinach od 10.00 - 14.00 odbywają się gry i zabawy świetlicowe. W poniedziałki, w tych samych godzinach odbywają się warsztaty plastyczne prowadzone przez Wandę Bil. Podobnie jak w Mieroszowie, również tutaj z końcem sierpnia odbędzie się wystawa wakacyjnych prac.

Unisław Śląski, biblioteka

W filii bibliotecznej w Unisławiu Śląskim zajęcia świetlicowe odbywają się od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10.00 do 14.00. W tych samych godzinach, w piątek instruktor Wanda Bil prowadzi warsztaty plastyczne, a w poniedziałkowe popołudnie instruktor Andrzej Migdalski spotyka się z młodzieżą uczęszczającą na warsztaty muzyczne.

Z końcem wakacji, dla stałych uczestników zorganizowana zostanie wycieczka. W trakcie wakacji organizowane będą również zawody sportowe, na których uczestnicy zajęć będą mogli wykazać się nabytymi umiejętnościami. Szczegółowy plan akcji oraz imprez organizowanych w okresie wakacji można znaleźć na stronie www.mck.pl/

Tekst  Remigiusz Stefaniak
Powrót do poprzedniej strony   Powrót do strony głównej  Powrót do poczštku strony
Urząd Miejski w Mieroszowie
Pl. Niepodległości 1, 58-350 Mieroszów
tel./fax (074) 84-94-300, e-mail:urzad@mieroszow.pl
www.mieroszow.pl
(c) 2005 Urząd Miasta i Gminy w Mieroszowie

Projekt i realizacja Remigiusz Stefaniak